Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Avajaiskilpailut 20.-22.09.2014

Tallimme avautui kävijöille 21.08.2014 ja haluammekin toivottaa kaikki erittäin lämpimästi tervetulleeksi tallillemme, sekä avajaiskilpailuihin 20.-22.09.2014! Mietin kauan mitä lajia kilpailut olisivat, joten päätinkin, että lajeja olisi muutama. Lajeina tällä kertaa ovat este-, koulu- ja suunnistusratsastus. Viimeinen ilmoittautumispäivä, eli VIP, on 18.09.2014. Ilmoittautumiset otetaan vieraskirjaan tähän malliin: 

Luokka 
Ratsastaja - Hevonen

Jokaiseen luokkaan otetaan korkeintaan 30 osallistujaa, etteivät luokat paisu järjettömän suuriksi. Poikkeuksena suunnistusluokat, joihin otetaan vain 20 osallistujaa. Yksi ihminen saa tuoda korkeintaan 3 hevosta yhteen luokkaan ja sama hevonen voi osallistua kahteen luokkaan per päivä, jälleen poikkeuksena suunnistus, johon voi osallisua vain yhteen luokkaan per hevonen, sen rasittavuuden vuoksi. Arvonta suoritetaan puolueettomasti arvontakoneella. 
Emme mieluusti ala ilmoittelemaan tuloksista jokaiselle tallille erikseen, mutta jos nyt vältämättä haluat että teille siitä ilmoitetaan, muista mainita siitä viestissäsi. 
 

Palkinnot

1. Sinivalkoinen ruusuke + 400v€ + satula + suitset
2. Sininen ruusuke + 300v€ + suitset
3. Valkoinen ruusuke + 200v€ + harjapakki (sis. dandy-harjan, kaviokoukun, kumisuan, metallikamman, bodyharjan, öljysudin ja kuminauhoja)
4. Punainen ruusuke + 150v€ + suojat (4kpl) 
5. Keltainen ruusuke + 100v€ + riimu 
6. Vihreä ruusuke + 50v€ + pintelisetti

 

Esteluokat, 20.09.2014

Luokka 1 - 40cm (15/30)
Luokka 2 - 60cm (14/30)
Luokka 3 - 80cm (23/30) 
Luokka 4 - 100cm (27/30)
Luokka 5 - 120cm (20/30)
Luokka 6 - 140cm (11/30)
 

Koululuokat, 21.09.2014

Luokka 1 - HeC (14/30)
Luokka 2 - HeB (24/30)
Luokka 3 - HeA (25/30)
Luokka 4 - VaB (14/30)
Luokka 5 - VaA (9/30)
Luokka 6 - Grand Prix (5/30)
 

Suunnistusratsastusluokat 22.09.2014

Luokka 1 - helppo nopeusluokka (taluttaen) (00/20)
Luokka 2 - helppo nopeusluokka (ratsain) (4/20)
Luokka 3 - helppo taitoluokka (taluttaen) (00/20)
Luokka 4 - keskitasoinen nopeusluokka (taluttaen) (00/20)
Luokka 5 - keskitason nopeusluokka (ratsain)  (00/20)
Luokka 6 - vaikea nopeusluokka (ratsain)  (1/20) - ei pidetä

 

Tulokset


Esteet: 

Luokka 1

1. Pertti - Kopinan Tähtipöly  
2. Alina - Headwind  
3. Alina - Rentun Ruusu 
4. Jannica - Vendan Little Boy 
5. Mette - Ninni 
6. Mila - Hilmaluodon Eevertti 
7. Alina - Jylhä-Pertti 
8. Mette - Sapphire Snow 
9. Jannica - P.P. Dazzle Star 
10. Mila - K.B. Murheenkryyni 
11. Ronnie - Rosewood Serenella 
12. Jannica - A.D. Ocean Eleven 
13. Mila - Ryste Den Ud 
14. Pertti - Prinssi Uljas 
15. Emmi - The Summer of Fantasy 

Luokka 2
1. Mette - Floveringin Ropsvarka 
2. Mila - Breezy Nip-Nap 
3. Mette - Ninni  
4. Jannica - Midnight Mindy 
5. Mette - Zynische Adder 
6. Leiathia - Obrien Hazel 
7. Alina - Roso-Rolam 
8. Misteli - Up & Down 
9. Alina - Suru-Sylvi 
10. Jannica - B.C.N. Liona 
11. Jannica - Danube frá Hvolsvollur 
12. Pertti - Kopinan Tähtipöly 
13. ​Pertti - Prinssi Uljas 
14. Alina - Jylhä-Pertti 

Luokka 3
1. Leiathia - All that Jazz 
2. Vanamo - Sugar Sparkle 
3. Jannica - Tella  
4. Minka - Amalian Karisma 
5. ​Pertti - Prinssi Uljas 
6. Mette - Pikku Tikkunekku 
7. Mila - Mister Haddock 
8. Mila - P.O. Vikarasti 
9. Alina - Just a Girl 
10. Ciara - Gewünschte 
11. Emmi - Soleil Couché 
12. Jannica - Harmony 
13. Alina - Suru-Sylvi 
14. Minka - Primadonna Belladonte 
15. Ronnie - Dewmist Primena 
16. Mila - Vaahterapolun Tuju-Soppa 
17. Mette - Rapaschero 
18. Jannica - Stefhan 
19. Ronnie - Carmenzita The Desert Flower 
20. Alina - Roso-Rolam 
21. Mette - Rock Like Jiroko 
22. Leiathia - Cherokee Hazel 
23. Pertti - Kopinan Tähtipöly 

Luokka 4
1. Mette - Feline Felicity
2. Minka - Sheza Barleda
3. Ciara - Sommernacht 
4. Minka - Sumetron Sinvatti 
5. Mila - Brendon Best Friend 
6. Ciara - Ultramarine 
7. Misteli - Sweet Heart 
8. Mila - Esperance Mérida 
9. Alina - Just a Girl 
10. Ronnie - Catherine Happy & Glorious 
11. Lumo - Life is not a bed of roses 
12. Ronnie - Dewmist Primena 
13. Mette - Saanan Sopusointu 
14. Mila - Joogin Ketjureaktio 
15. Mette - Danielle 
16. Ronnie - Carmenzita The Desert Flower 
17. Lumo - Iceberg 
18. Jannica - A.D. Jan Rascal 
19. Alina - Beautiful Memory CIEL 
20. Jannica - Eventyrprinsen 
21. Sandra VRL-13783 - Lora Lee 
22. Sandra VRL-13783 - Love Care 
23. Sarah - Amazing Shade 
24. Jannica - Lacy May 
25. Misteli - Jump To Fame 
26. Minnin - Nicetime Miracle 
27. Minnin - Roosan Kukka 

Luokka 5
1. Mette - Larissa WT
2. Mila - Chinook's Whyalla 
3. Minnin - Nicetime Miracle 
4. Mila - Ryant II 
5. Misteli - Jump To Fame 
6. Ronnie - Once In A Blue Moon ox 
7. Minnin - Roosan Kukka 
8. Ronnie - Catherine Happy & Glorious 
9. Ciara - Sunday Morning 
10. Jannica - Catching Looks 
11. Sandra VRL-13783 - Love Care 
12. Mette - Maximus II 
13. Mila - Regained Desiree 
14. Jannica - A.D. Ewa 
15. ninja - Luxury Lady 
16. Sandra VRL-13783 - Lora Lee 
17. Jannica - Ruususen Plástico Divertido 
18. Ciara - Carmenella 
19. Alina - Eye of the Storm 
20. Mette - Heldehaftig Nevelvlek 

Luokka 6
1. ninja - Luxury Lady 
2. Ciara - Unkown Soldier 
3. Lumo - A drop of water  
4. Jannica - Vandal Caramel 
5. Sandra VRL-13783 - Lora Lee 
6. Lumo - La tormenta de la noche el niño 
7. Jannica - Look Scapter 
8. Lumo - Midnight 
9. Jannica - Feeling Forever 
10. Alina - Eye of the Storm 
11. Ciara - Tangou Prinz 

Koulu: 

Luokka 1

1. Pertti - Kopinan Tähtipöly 
2. Jannica - Ocean Olivia AD 
3. Mila - Vaahterapolun Tuju-Soppa 
4. Alina - Roso-Rolam 
5. Mette - Ninni 
6. Ronnie - Dewmist Primena 
7. Alina - Suru-Sylvi 
8. Alina - Jylhä-Pertti 
9. Jannica - Ruususen Franksiz 
10. Mette - Sapphire Snow 
11. Ronnie - Rosewood Serenella 
12. Misteli - Apple Pie 
13. Jannica - Little Sunshine 
14. Mette - Rock Like Jiroko 

Luokka 2
1. Mila - LR's Melkoinen Salla 
2. Lumo - Insurance  
3. Ronnie - Carmenzita The Desert Flower 
4. Mila - Hilmaluodon Eevertti 
5. Else - Spell Charm W 
6. Mette - Saanan Sopusointu 
7. Lumo - Glacier 
8. Alina - Suru-Sylvi 
9. Ronnie - Dewmist Primena 
10. Lumo - Jupiter 
11. Ronnie - Catherine Happy & Glorious 
12. Misteli - Dangerous Wish 
13. Jannica - Scoopy Doo 
14. Jannica - A.D. Hot Spot 
15. Misteli - Up & Down 
16. Mette - Pikku Tikkunekku 
17. Jannica - A.D. Jepan Nalle Puh 
18. Alina - Eye of the Storm 
19. Alina - Rentun Ruusu 
20. Mila - Mister Haddock 
21. Mette - Zynische Adder 
22. Else - Kiss Carneval 
23. Sarah - Amazing Shade 
24. Else - Suomaan Audrina 

Luokka 3
1. Ronnie - Catherine Happy & Glorious 
2. Mette - Danielle 
3. Alina - Rentun Ruusu 
4. Alina - Beautiful Memory CIEL 
5. Vanamo - Sugar Sparkle 
6. Mila - Regained Desiree 
7. Ronnie - Once In A Blue Moon ox 
8. Minnin - Roosan Kukka 
9. Mette - Liisu Loviise 
10. Jannica - Marshmallow AD 
11. ​Pertti - Prinssi Uljas 
12. Mette - Rapaschero 
13. Minka - Gilthanas 
14. Sarah - Amazing Shade 
15. Minnin - Nicetime Miracle 
16. Mila - Joogin Ketjureaktio 
17. Ronnie - Carmenzita The Desert Flower 
18. Lumo - Bewitching 
19. Jannica - A.D. Jan Rascal 
20. Minka - Sheza Barleda 
21. Lumo - Ametisti 
22. Mila - Ryant II 
23. Jannica - Angel's Limited Edition 
24. Minka - Hemmo 
25. Alina - Just a Girl 

Luokka 4
1. Jannica - Cavina Nemo 
2. Minnin - Nicetime Miracle 
3. Mila - King Calinka 
4. Mette - Larissa WT 
5. Jannica - Akomeus Zeus 
6. Minnin - Roosan Kukka 
7. Mette - Heldehaftig Nevelvlek 
8. Mila - K.B. Susitanssi 
9. Alina - Just a Girl 
10. Mette - Mr. Champ 
11. Mila - Brendon Best Friend 
12. Alina - Beautiful Memory CIEL 
13. Misteli - White Chocolate 
14. Jannica - A.D. Drella's Dream 

Luokka 5
1. Mette - Albertina Alena
2. Lumo - Unbeaten
3. Jannica - Vandal Caramel 
4. Mette - Maximus II 
5. ninja - Luxury Lady 
6. Jannica - The Great Spirit 
7. Jannica - Hopearinteen Tico ox 
8. Lumo - A drop of water 
9. Mette - Mr. Champ 

Luokka 6

1. Misteli - Lovely Mistake 
2. Jannica - Hopearinteen Tico ox 
3. Mette - Ganesh Grigio 
4. Mette - Rina van de Rostel 
5. Marie - Brianne Yest 


Suunnistus: 

Luokka 2
1. Minnin - Roosan Kukka  
2. Leiathia - Acorn Hazel 
3. Minnin - Nicetime Miracle 
4. Minka - Gilthanas 

Luokka 6
Leiathia - Whipping Wind Hazel



Ilmoitamme tuloksista: XXXXXX

©2019 Dreamland - suntuubi.com